در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
لطفاً با ثبت آگهی ویژه در هزینه‌های نگهداری و بروزرسانی آریا ادز مشارکت کنید.

آریا ادز

روش های جلوگیری از لغو عضویت مشتری در ایمیل مارکتینگ

پنجشنبه ۹ آبان ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره روش های جلوگیری از لغو عضویت مشتری در ایمیل مارکتینگ

همانطور که در مقالات قبل گفته شد، ایمیل مارکتینگ  یکی از انواع تبلیغات اینترنتی است که در بسیاری از کشور ها جایگزین روش های پر قدرت بازاریابی سنتی مستقیم، از طریق ارسال نامه یا فکس شده است، با این تفاوت که ایمیل مارکتینگ نسبت به شیوه های سنتی بازاریابی مستقیم سریع تر، کم هزینه تر، تاثیر گذارتر و قابل سنجش تر است.
امروزه اغلب افراد دارای یک آدرس ایمیل هستند و اصولا به صورت مرتب و مداوم ایمیل های ورودی خود را مشاهده می کنند. 

اما در مواردی ممکن است که مشتریان تصمیم به قطع ارتباط و لغو عضویت بگیرند. این کار طبیعی و رایج است و طبیعتا اختیار و حق مشتری است؛ اما اگر در مدت زمانی خاص تعداد بسیار زیادی از مشتریان را از دست دادید، ممکن است یک اشتباه ساده در بازاریابی ایمیلی خود انجام داده‌ باشید..

در این مقاله میخواهیم این موضوع را بررسی کنیم و درباره عدم لغو عضویت مشتریان با شما صحبت کنیم:

  •  لیست ایمیل ها را طبقه بندی کنید

طبقه بندی لیست ایمیل ها در موضوعات مختلف سبب می شود که مشترکین مرتبط ترین محتوا با توجه به علایق خود را دریافت نمایند.

سعی کنید در هنگام عضویت در خبرنامه یا اعلام آمادگی برای دریافت ایمیل توسط کاربران ، موضوعات طبقه بندی شده ایمیل در اختیار آن ها قرار گیرد تا از بین موضوعات، موارد مورد علاقه خود را برای دریافت ایمیل انتخاب نمایند و بعد اقدام به ارسال ایمیل نمایید. به عنوان مثال اگر وب سایت یک خبرگزاری در نظر گرفته شود بهتر است برای دریافت ایمیل ، اخبار در موضوعات مختلف مانند ورزشی، فناوری و … ارائه گردد تا کاربر از میان آن ها انتخاب نموده و ایمیل های با موضوعات مورد نظر خود را دریافت نماید.

  • محتوای ایمیل ها را طبقه بندی کنید

در هنگام تولید محتوا برای ارسال از طریق ایمیل ، هر محتوا را به نزدیک ترین موضوع از میان موضوعاتی که در مرحله قبل ، مشترکین را بر اساس آن طبقه بندی نمودید برچسب گذاری نمایید تا ایمیل ارسالی به کاربر ، مرتبط با موضوعی باشد که وی درخواست دریافت آن را کرده است.

  •  دریافت ایمیل را سفارشی کنید

هنگام اعلام آمادگی کاربر برای دریافت ایمیل ، حتما تعداد دفعات دریافت ایمیل را بپرسید که آیا تمایل به دریافت ایمیل ها به صورت روزانه ، هفتگی و … دارد و حق انتخاب برای تعداد دفعات دریافت ایمیل را به کاربر واگذار نمایید.

لینک ویرایش تعداد دفعات دریافت ایمیل را در انتهای هر ایمیل قرار دهید و در صفحه ای که لغو عضویت قطعی می شود نیز این قابلیت اضافه گردد تا شاید به عنوان آخرین راهکار از لغو عضویت جلوگیری شود.

  • دفعات دریافت ایمیل را بررسی کنید

ممکن است تمامی کاربران تعداد دفعات دریافت ایمیل را در هنگام عضویت برای دریافت ، انتخاب نکرده باشند. سعی کنید تعداد عضویت های لغو شده در دفعات مختلف را اندازه گیری و مناسب ترین مورد برای ارسال ایمیل را مشخص نمایید.

  • روش های ارتباطی گوناگون ارائه نمایید

ممکن است مشترکی که تمایل به لغو عضویت از دریافت ایمیل دارد به محتوای وب سایت شما علاقه مند باشد ولی دیگر تمایلی به برقراری ارتباط از طریق ایمیل نداشته باشد بنابراین به وی روش های دیگر ارتباطات از قبیل ارتباط از طریق پیام کوتاه، آر اس اس، شبکه های اجتماعی و وبلاگ شرکت را پیشنهاد دهید.

  •  برنامه زمان بندی منظم برای ارسال ایمیل داشته باشید

حتی زمان و ساعتی نیز که ایمیل ها را ارسال می کنید مهم است. سعی کنید در یک ساعت و زمان مشخص ایمیل ها را ارسال نمایید تا با این کار احتمال نادیده انگاشته شدن ایمیل از سوی کاربر به کمترین میزان خود برسد و از تبعات بعدی مانند لغو عضویت جلوگیری گردد.

  • پیشنهادات خاص به دریافت کنندگان ایمیل ارائه دهید

علاوه بر موارد ذکر شده برای علاقه مند نگه داشتن مشترک برای دریافت ایمیل، به آن دسته از کاربران که ایمیل های ارسالی شما را دریافت می نمایند ، پیشنهادات خاص مانند تخفیف ها و … ارائه دهید تا تفاوتی میان آن دسته از کاربران که از طرف شما ایمیل دریافت می کنند یا خیر وجود داشته باشد.

  • مطمئن باشید که ایمیل های ارسالی شما به کندی بارگذاری نمی شوند

کند بارگذاری شدن ایمیل ، یکی از دلایل عمده عدم رضایت مشترکین از دریافت ایمیل می باشد. سعی کنید در محتوای ایمیل ارسالی از عکس های حجیم که سرعت بارگذاری ایمیل را کاهش می دهد استفاده نکنید و ایمیل های ارسالی خود را برای چک شدن از طریق موبایل نیز آماده نمایید.

  • از نظرات مشتریان استفاده کنید

علی رغم تمامی اقدامات ذکر شده ممکن است مشترکینی تمایل به لغو عضویت برای دریافت ایمیل داشته باشند، در نتیجه سعی کنید از نظرات آن ها برای بهبود عملکرد استفاده نمایید.

 

  ثبت آگهی رایگان