در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
لطفاً با ثبت آگهی ویژه در هزینه‌های نگهداری و بروزرسانی آریا ادز مشارکت کنید.

آریا ادز

تبلیغات کسب و کار محلی

سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ مقالات
  • تصویر شماره تبلیغات کسب و کار محلی
  • تصویر شماره تبلیغات کسب و کار محلی

بسیاری از کسب وکارهای کوچک و محلی وجود دارند که تمایل به بازاریابی و تبلیغات از طریق اینترنت را دارند و در این کار موفق نمی شوند. یکی از مهمترین دلایل این است که مخاطبین اینترنتی بدون محدودیت زمانی و مکانی از امکانات استفاده می­کنند و در بسیاری از مواقع ممکن است مخاطب هدف یک کسب و کار محلی نباشند.

در این مقاله به مواردی خواهیم پرداخت که به اینگونه کسب و کارها کمک می­کند تا بتوانند خود را بیشتر به مخاطبینی که دارند معرفی کنند و فروش خود را افزایش دهند.

1. برای خود یک وبسایت اینترنتی راه اندازی کنید.

وبسایت اینترنتی لازمه تبلیغات و حضور در اینترنت است و بهتر است که تمام فعالیتهای تبلیغاتی که در بستر اینترنت انجام می­دهید را به سمت وب سایت خود هدایت کنید و در وبسایتتان تعامل و ارتباط نزدیکی با مخاطبین خود ایجاد نمایید. با استفاده از روش هایی مانند صفحه فرود، بازاریابی ایمیلی و ایجاد باشگاه مشتریان این ارتباط را می­توانید قوی تر و نزدیکتر کنید.

2. مخاطب هدف خود را تحلیل کنید و بازار را بخش بندی کنید.

برای اینکه از بازاریابی در بستر اینترنت که یک بستر جهانی است نتیجه مناسب بگیرید باید تمرکز خود را بر روی مخاطب هدفی که دارید و بخشی از بازار که به مخاطب هدف شما مرتبط است بگذارید. به عنوان مثال اگر تمایل دارید که سایت شما به رتبه های بالا در گوگل دست پیدا کند، به جای کار کردن بر روی کلمات کلیدی عام می­توانید کلمات کلیدی خاصی را انتخاب کنید که دقیقا به مخاطب شما مرتبط است. مثلا اگر رستورانی در محدوده میدان ونک تهران دارید، به جای اینکه بر روی کلمه کلیدی رستوران تمرکز کنید، بهتر است بر روی کلمات کلیدی مانند رستوران میدان ونک، رستوران نزدیک میدان ونک و رستوران تهران فعالیت نمایید تا نتیجه بهتری بگیرید.

3. وبسایت خود را در نقشه گوگل ثبت کنید.

نقشه گوگل این امکان را به شما می دهد تا وبسایت و محل کار خود را در آن به ثبت برسانید. الگوریتم گوگل که در حال حاضر در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، انگلستان و استرالیا فعال است با هدف کمک به کسب و کارهای محلی راه اندازی شده و به مرور گسترش خواهد یافت. نحوه فعالیت این الگوریتم به این صورت است که افرادی که به دنبال کسب و کارهای محلی هستند با جستجو در گوگل نزدیکترین آنها از نظر جغرافیایی به خود را مشاهده می کنند و این موضوع هم برای فردی که به دنبال خدمات مناسب می­گردد مفید است و هم برای کسب و کارهای محلی.

4. از سایت های نیازمندی و فهرست های اینترنتی استفاده کنید.

وبسایت­های نیازمندی بسیار زیادی، در ایران فعال هستند که می­توانید برای معرفی محصول و خدمات خود از آنها استفاده کنید. اینگونه سایت­ها به شما این امکان را می­دهند که در آنها آگهی درج کنید و مشخص کنید که محدوده فعالیت شما مربوط به کدام منطقه جغرافیایی است. از جمله سایت های معروف فارسی در این زمینه می­توان به سایت­هایی مانند دیوار، شیپور، ایستگاه، نیاز روز و... اشاره کرد.

5. از سایت های B۲B استفاده کنید.

تفاوت عمده ای که سایت های B۲B با سایتهای نیازمندی دارند این است که اینگونه سایت ها با هدف برقراری ارتباط میان کسب و کارهای مختلف راه اندازی شده اند و محوریت آنها بر اساس آگهی نیست. این مزیت را دارند که شما می توانید یک صفحه اینترنتی مخصوص خود در آنها راه اندازی کرده و محصولات و خدمات خود را در آنها معرفی کنید.

در حال حاضر سایت های B۲B مناسبی در ایران راه اندازی شده اند که شما می توانید به سادگی در آنها عضو شده و کسب و کار خود را معرفی کنید، لازم به توضیح است که معمولا معاملاتی که در بستر این سایت­ها صورت می پذیرد به صورت عمده است.

6. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی می توانند کمک بسیار زیادی به شما در جهت معرفی کسب و کارتان بکنند. برای معرفی کسب و کار خود شبکه های اجتماعی ای را انتخاب کنید که به نوع فعالیت شما مرتبط هستند، اگر شرکت شما به کسب و کارهای دیگر سرویس می دهد، شبکه اجتماعی لینکدین انتخاب مناسبی برای معرفی شما خواهد بود و اگر مخاطب محصولات شما خانم­ها هستند اینستاگرام می­تواند شبکه اجتماعی مناسبی برای معرفی کسب و کار شما باشد.

7. رسانه های محلی را پیدا و در آنها تبلیغ کنید.

اگر در محل فعالیت شما وب سایت یا رسانه محلی هست که فعالیت می کند، آن را شناسایی کرده و در آنجا خود را معرفی کنید. بسیاری از سایت­های خبری و نیازمندی به صورت محلی فعالیت کرده و این موضوع می تواند برای شما بسیار مفید باشد. اگر شما در تبریز زندگی می کنید، یک سایت نیازمندی مخصوص در شهر تبریز پیدا کرده و سایت­های خبری محلی خود را شناسایی و در آنها تبلیغ انجام دهید.

 

در نهایت با برقراری ارتباط میان رسانه ­های مختلف و هدایت آنها به سمت سایت خود بازدهی مناسبی برای تبلیغات کسب و کار محلی خود در اینترنت ایجاد کنید و از بازاریابی در بستر اینترنت لذت ببرید! 

برای داشتن تبلیغاتی موثر و رسیدن به بالاترین بازدهی با ما تماس بگیرید، 02166176625. 

  ثبت آگهی رایگان