در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
آیا می دانید؟ آگهی های ویژه رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل ، یاهو ، بینگ و ... دارند؟ / آیا می دانید؟ رتبه بندی آگهی شما در آریاادز بر مبنای تعداد ستاره و امتیاز آگهی شما خواهد بود؟ / آیا می دانید؟ با درج تصویر مرتبط با آگهی خود مخاطب بیشتری خواهید داشت؟ / آیا می دانید؟ با انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، سهم بیشتری از نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهید داشت؟

خامه گیر کارکرده

خامه گیر کارکرده

آگهی رایگان
  • صنعت ماشین آلات
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  •    تهران تهران
  • 28 بازدید
  • قیمت : توافقی
  • تهران
با سلام
خرید و فروش انواع سپراتور خامه گیر ایرانی روسی اروپایی به صورت کارکرده/دست دوم شامل برندهای آلفالاوال,وستفالیا,ماهاچ کالا,اسمیچکا,میلکو,مولونیا,سیتال ایتالیا,عباسی و ...
.
اصول کار دستگاه خامه گیر یا سپراتور شیر :
برای تسریع فرایند خامه گیری از دستگاه خامه گیر )سپراتور( استفاده میشود،که براساس نیروی گریز از مرکز کار میکند. هدف از خامه گیری، انتقال بیشترین مقدار چربی شیر به بخش خامه و کمترین مقدار آن به شیر پسچرخ است. امروزه در این دستگاهها به صورت همزمان ذرات خارجی و چربی از شیر جدا میشوند.
خامه گیر از تعدادی کاسه تشکیل شده که در سطح آنها سوراخهای جداکنندهای طراحی شده است و این مجموعه روی یک محور عمودی به صورت کامال فشرده روی هم جاسازی شدهاند. شیر از بین ردیف سوراخهای تقسیم کننده عمودی وارد توده صفحات میشود و تحت تأثیر نیروی گریز از مرکز اجزای آن از هم جدا میشوند.
خامه به علت چگالی کمتر به سمت مرکز سپراتور هدایت شده و از محلهای ویژه بالا سپراتور خارج میشود. ناخالصیهای جامد مثل کاه،مو،سلولهای پستانی و گویچه های سفید خون، به علت چگالی بالا به سمت بیرونی صفحات متمایل میشود و در محفظه رسوبات جمع آوری میشود.شیر پس چرخ، به علت دانسیته بالا به اطراف منتقل شده و به سمت بالا حرکت کرده و سپس از طریق مجرای
ویژهای در بالا سپراتور خارج میشود. مقدار گلبولهای چربی باقیمانده در شیر پس چرخ، معیاری برای سنجش کارایی خامه گیری است.
مقادیر نسبی خامه و شیر پسچرخ را میتوان با تنظیم دریچههای خروجی در مسیرهای مربوطه تنظیم کرد.
براساس درخواست مصرفکنندگان میتوان خامه هایی با درصد چربی مختلف تولید کرد.
عوامل مؤثر بر خامه گیری :
دما: بهترین دمای خامهگیری حدود 55 درجه سلسیوس است. با افزایش دما بازده خامه گیری افزایش می یابد زیرا در این حالت ویسکوزیته شیر کاهش یافته و اختلاف دانسیته خامه و شیر پس چرخ افزایش پیدا میکند.
سرعت دوران کاسه: با افزایش سرعت دوران کاسه، بازده خامهگیری افزایش مییابد. سرعت 5000 ـ3000 دور بر دقیقه مطلوب است.
فاصلۀ بین دیسکها: فاصله کم بین صفحات باعث افزایش بازده جداسازی میشود.
سرعت جریان: با کاهش سرعت جریان شیر ورودی به دستگاه، کارایی خامهگیری افزایش پیدا میکند.اندازۀ گویچه های چربی شیر: با افزایش اندازه گویچه ها، سرعت خامه گیری بیشتر میشود.
.
جهت اطلاع از قیمت خامه گیر سپراتور شیر با شماره ی زیر تماس بگیرید.
.
مهندس پاکان
09125774839
دفتر مرکزی
تهران شوش فدائیان اسلام بنگاه پارس مهدی

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان